Naruto-Kun.Hu » Csevegő, Játékok és Általános animés témák » Csevegő
Én topic
Sasha
'Saját testsúllyal' edzem magam lényegében. Számos olyan művelet van, aminek köszönhetően nincs szükséged semmi súlyzóra, vagy egyéb speciális eszközre, mert a teljes testsúlyod tartod, emeled, húzod, tolod stb (és itt most ne a fekvőtámaszokra gondoljunk, vagy a felülésekre, ezek távol álltak tőlük). Amikor elkezdtem, nem volt komolyabb tervem, csak a 'kihívás' elvégzése volt a célom nem más. Egy egyszerűnek tűnő, de annál hatékonyabb "pózból" indultam ki, ami idővel már nem volt elég megerőltető egy-két hét elteltével, mint a kezdet első napján volt, s akkor még kevesebb dózisban ráadásul. Új kihívásokat kerestem olyan műveletek képében, amelyek hasonlóan a saját testsúlyunkkal való munkára összpontosít.

Rengeteg videót átnéztem, kihívásokat és mi egy mást, illetve különféle jóga gyakorlatokat, tartásokat, pózokat, amik szintén a teljes testsúlyoddal való munkáról szólnak (így máris megvan a saját, 'biosúlyzód'). Összeválogattam belőlük egy egész kis terjedelmes, változatos 'listát', amiről válogatok. Bemelegítésként néhány speciális guggolás (~250) ill. 5-8 perc szüntelen plank jobb, bal oldalra ill. alaptartásban.

Nekem sokan mondogatták, hogy ezek nem lesznek hatásosak. De nem igen érdekelt a véleményük ~ elsősorban azért csináltam, mert jól éreztem magam, kikapcsolt, csökkentette a stresszt, hisz sokat dolgozok, ráadásul már a házimunka is végig rám hárul hétköznap a munka mellett, nem igen volt hát időm kimozdulni arra azonban ráébredtem, hogy a mozgás kell.

Ennek eredménye pedig még engem is megdöbbentett, viszont arra is ráébresztett, hogy nem feltétlen a kitaposott ösvények lehetnek csak helyesek és eredményesek (bár hol van az megírva, hogy én ezeken szoktam haladni általában, nem igaz?).

Ich bin Deine Sehnsucht Deine wut. Deine Asche Deine Glut. Du musst mich nur programmiern.
Ich bin Deine Hoffnung und Dein Bangen. Deine Lust und Dein Verlangen. Du musst mich nur aktiviern.

Coelho
Valld be nyugodtan, hogy rúdtáncolsz. :P

Sasha
Ha ez megnyugtat, négy napja dobálja a Facebook a képembe a rúdtánc tanfolyamokat. De még nem törtem meg. :D

Ich bin Deine Sehnsucht Deine wut. Deine Asche Deine Glut. Du musst mich nur programmiern.
Ich bin Deine Hoffnung und Dein Bangen. Deine Lust und Dein Verlangen. Du musst mich nur aktiviern.

Hiei
Sasha írta:

(és itt most ne a fekvőtámaszokra gondoljunk, vagy a felülésekre, ezek távol álltak tőlük)

Mitől álltak távol? Tőled esetleg, mert ez a calisthenics alapja. Főleg a fekvőtámasz.

Sasha
Akkor még nem láttad jó néhány jógagyakorlatom, amik nem igen hasonlítanak se nem fekvőtámaszra, se nem felülésre. De való igaz, nem fogalmaztam meg helyesen azt a mondatom. Mindegy, már nem írom át.

Hiei
Kérlek lepj meg. Már, ha képes vagy rá.

Sasha
Edit.: Inkább mégsem. Rohadt fáradt vagyok már ehhez.
Szerkesztette: Sasha - 2017.09.04. 23:20

Gabesz
Szóval jóga... Kezd engem is érdekelni a sztori...
Se felülés, se fekvőtámasz, de hasonlít, és jóga.. Mondom mivan?

Ja ha már én topik.. Ma 1 hónapja hogy táppénzen vagyok.. Lumbago ischiassal...
A legjobb az egészben, hogy 1 hete nem kell néznem időjárásjelentést.. A derekam profibban működik mint egy komplett meterológiai állomás...

Hiei
Gabesz a jóga alapvetően nem erőedzés. Az egy egészséges életmódot és szemléletet ad.
A légzés technikájuk és a nyújtásaik bármilyen sportolónak hasznára válna. Én is ezért olvastam el két könyvet is róla. Sose akartam Jógázni vagy bőröndbe csomagolni magam, de a nyújtásuk iszonyatosan effektív vannak olyan technikák, amik gyakorlatilag szinte az egész testet nyújtják.
A légzéstechnikájuk, pedig szintén legendásan jó pár másodperc jól elvégzett légzés teljesen helyreállítja a pulzust. Ezen idő alatt pedig az a minimális "meditáció" se árt. Segít az edzésre koncentrálni és van időd átgondolni mit hibáztál vagy mit kéne másként csinálni.
Szóval a Jóga jó dolog, de ennek ellenére sose csinálnám. Bár ennek az az oka, hogy amit szeretnék azt ez nem képes megadni.

Coelho
A jógának azért van egy komoly spirituális háttere is, csak nyugaton "butították le" kb. kismamatornává.

De izmosodni még mindig nem értem, hogyan lehet vele.

Hiei
Az adja a szemléletet és a légzés technikájuk is abból fakad, ahhoz kell. Az által mennek le "alfába".
Nincs azzal baj egyébként. Sőt idegesebb, izgulósabb embernek még a javát is szolgálja véleményem szerint.
Sehogy Coelho sehogy, de ezzel sincs baj, mert nem ezt a célt szolgálja. Nyilván valamilyen szinten erősödsz, de csodát nem attól kell várni.

Aes Sedai
Megiszol pár felest pár sörrel, máris lemész alfába, és még csak hülye ázsiai ugrabugrálást se kell csinálnod hozzá. Ikszdé

Sasha
Csak aztán legyen valaki, aki oldaladra fordít, hogy nehogy belefulladj a hányásodba. Bár ez alapján lehet ott rutin.

Aes Sedai
Úriember be tud úgy rúgni, hogy tuljadonképpen hullarészeg, de mégse veszíti el a kulturáltságát túlságosan. Ikszdé

Sasha
Úriember? Túlságosan? Hm. Talán ez utóbbi szón van a hangsúly. Noha egy percig nem fordult meg a fejemben, hogy ha ilyen misztikus teremtmény valóban létezik, az pont öcsém lesz, vagy valamelyik haverja. :') Mondanám, hogy szavadon foglak, de nem áll módomban őrt állni, amíg kidőlsz. :D

Ugrás a fórumra: